پایه چهارم و سوره‌ها

خانه > پایه چهارم

پایه چهارم

۴

دانش‌آموزان در پایه چهارم می‌توانند کم کم به مقوله برنامه ریزی ورود کنند و در سطح ابتدایی و مقدماتی، برای خود برنامه بریزند. این سن، زمان مناسبی برای تقویت نوشتن و کتابت است و به همین دلیل از جمله مهم‌ترین قالب‌ها برای فعالیت‌های کلاسی در پایه چهارم، متن نویسی است. البته اولویت قالب‌ها برای آموزش و انتقال مفاهیم با گفتگو و صحبت کردن است و بهتر است دانش‌آموزان چهارمی ابتدا از طریق گفتگو با مباحث آشنا شوند؛ سپس از طریق کتابخوانی، اجرای نمایش، بازی و … مطالب در ذهنشان تثبیت شود. آنها در این پایه بهتر از قبل می‌توانند آموخته‌های خود را عمل کنند و خوب است مثل پایه‌های قبل نشاط و شادی در این سن نیز لحاظ شود.

اگر دانش‌آموزان ما در پایه‌های قبل، سوره یا سوره‌هایی را آموزش دیده‌اند، اکنون در این پایه به ادامه روند کار خود می‌پردازیم و وارد تعلیم سوره‌های جدید می‌شویم. همچنین اگر تا کنون آموزش مفاهیم سوره‌ها را شروع نکرده‌ایم، بهتر است از اولین سوره یعنی سوره حمد و سپس سوره‌های ناس و فلق و سوره‌های انتهای جزء سی شروع کنیم.

اجرای سوره‌ها در پایه‌ چهارم دبستان

سیر مشاهده محتوا: به معلمان گرامی پیشنهاد میشود پس از ورود به صفحه سوره ابتدا از طریق دکمه بالای صفحه فیلم «معرفی سوره» و «چگونگی ارائه سوره» را مشاهده کنند سپس در صفحه پایه، فیلم چگونگی اجرا در پایه مربوطه را ببینند و در نهایت فعالیت‌های مربوط به هر پایه از سوره را ملاحظه نمایند. بسم الله…