پایه پنجم و سوره‌ها

خانه > پایه پنجم

پایه پنجم

۵

دانش‌آموزان در پایه پنجم باید روی تعاملات اجتماعی خود کار کنند و تلاش کنند با اطرافیان خود ارتباط خوب و مناسبی برقرار نمایند. انجام کارهای گروهی از این سن به طور جدی آغاز مي‌شود تا پایه ششم که بیشتر و قوی‌تر شود. برای آموزش مفاهیم به دانش‌آموزان کلاس پنجم اولویت با گفتگو و پرسش و پاسخ است. البته بازی در این سن همچنان جایگاه خود را دارد و انواع فعالیت‌های کلاسی می‌تواند به خوبی در امر آموزش ایفای نقش کند. درواقع در پایه‌های بالاتر، بازی وفعالیت‌های پرتحرک و پرنشاط حذف نمی‌شود؛ بلکه نسبت به گفتگو و پرسش و پاسخ، اولویت کمتری پیدا می‌کند.

اگر دانش‌آموزان ما در پایه‌های قبل، سوره یا سوره‌هایی را آموزش دیده‌اند، اکنون در این پایه به ادامه روند کار خود می‌پردازیم و وارد تعلیم سوره‌های جدید می‌شویم. همچنین اگر تا کنون آموزش مفاهیم سوره‌ها را شروع نکرده‌ایم، بهتر است از اولین سوره یعنی سوره حمد و سپس سوره‌های ناس و فلق و سوره‌های انتهای جزء سی شروع کنیم.

اجرای سوره‌ها در پایه‌ پنجم دبستان

سیر مشاهده محتوا: به معلمان گرامی پیشنهاد میشود پس از ورود به صفحه سوره ابتدا از طریق دکمه بالای صفحه فیلم «معرفی سوره» و «چگونگی ارائه سوره» را مشاهده کنند سپس در صفحه پایه، فیلم چگونگی اجرا در پایه مربوطه را ببینند و در نهایت فعالیت‌های مربوط به هر پایه از سوره را ملاحظه نمایند. بسم الله…